Обмеження доступу

У Луганську блокують щонайменше півсотні українських сайтів

Светлана Шумная
Источник: detector.media 

Луганські інтернет-провайдери блокують доступ користувачів до щонайменше 56 українських новинних сайтів. Водночас у Донецьку доказів цілеспрямованого блокувань сайтів дослідники не знайшли

Дослідження проводила ГО «Лабораторія цифрової безпеки» у співпраці з Донецьким інститутом інформації за підтримки Counterpart International. Експерти перевіряли доступ до 111 сайтів у Донецьку та 156 сайтів у Луганську, серед яких в основному українські та місцеві новинні ресурси, а також сайти правозахисних та громадських організацій (повний список по Донецьку, Луганську).

Заблокованими у Луганську виявилися сайти видань «Факты», «Главком», «Суспільне мовлення», «Український тиждень», «Тексти», «Урядовий кур’єр», «Українські національні новини», «Ирта-Fax», «iPress», сайт Харківської правозахисної групи та інші.

Odoo  текст и изображение блок

“Для нас було неочікувано, що в Донецьку і Луганську така різна практика блокування сайтів, – каже голова ГО «Лабораторії цифрової безпеки» Ірина Чулівська. – Адже в обох так званих республіках є “законодаство”, яке зобов’язує провайдерів блокувати сайти, визначені відповідальними органами, і є документи зі списками обов’язкових для блокувань сайтів. Але виконуються ці вимоги дуже по-різному. Сподіваємось, що подальші вимірювання блокувань допоможуть ще краще зрозуміти ситуацію зі свободою інтернету на тимчосово непідконтрольних Україні територіях”.

Було проведено 20 замірів блокувань у Донецьку та 19 у Луганську у різних місцях, інтернет-доступ до яких забезпечується провайдерами Matrix, Углетелеком, ДонбассИнформСвязьСервис, Луганские Домашние Сети, Магеал, EAST.NET, MobileStroyProekt.

Odoo изображение и текстовый блок

Про те, що сайти точно заблоковані провайдерами, а не недоступні через помилку чи інші причини, свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних за допомогою програмного забезпечення OONI (Open Observatory of Network Interference).

OONI – це спеціалізоване вільне програмне забезпечення та глобальна мережа для визначення інтернет-цензури, масового стеження та маніпуляцій інтернет-трафіком.

Повний список сайтів, доказ про блокування яких вдалося отримати або доступ до яких був обмежений, можна переглянути тут: https://goo.gl/vh7qxs

Нещодавно ГО «Лабораторія цифрової безпеки» також повідомляла, що на анексованому півосторві діють відмінні від всеросійських списки блокувань українських сайтів.


Оставьте комментарий

Вы должны зарегистрироваться , чтобы оставить комментраий.